Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
15
16
22
23
29
Žáci Rodiče Učitelé Ostatní

Ze školní fotogalerie

divadlo9a_159

FRAUS - partnerská škola

Škola oslavila 25. výročí výměnných pobytů ve švýcarském Alpnachu

Výměnné pobyty se švýcarským městečkem Alpnach, které jsou na naší škole již dlouholetou tradicí, byly v letošním květnu završeny velkolepou oslavou svého 25. výročí.

Žáci ze ZŠ Litoměřice U Stadionu měli opět možnost navštívit malebný kraj švýcarského kantonu Obwalden a jeho blízkého okolí, kde navštívili nejen mnoho zajímavých míst, ale také mohli procvičovat a zároveň upevňovat své jazykové dovednosti.
Během celého týdne, který byl nabitý spoustou zážitků, nás provázelo příjemné počasí, které se každým dnem zlepšovalo. Žáci během týdne zažili nespočet výletů, během kterých nachodili přes šedesát kilometrů. Prohlédli si půvabnou vesničku Brienz na břehu jezera Brienzersee, proslavenou řezbářským řemeslem, divokou soutěsku Aareschlucht, kterou protéká jedna z nejdelších řek Švýcarska Aare, či horskou vesničku Grindelwald, nad kterou se tyčí vrcholky známých čtyřtisícovek Eiger, Mönch a Jungfrau. Následující dny byly neméně náročné. Výjezd nejstrmější zubačkou na světě na vrchol hory Pilatus je kvůli svému výhledu na okolní přírodní scenérie zážitkem na celý život. Následující pěší sestup nám nadělil nejen dočasně namožené svaly, ale i vzpomínku na příjemně strávený den se švýcarskými žáky a učiteli. Čtvrtého dne jsme zamířili do místa nejslavnější události švýcarských dějin - na louku Rütli u jezera Urnersee, kde byly před téměř 730 lety slavnostní přísahou zástupců tří kantonů položeny základy švýcarské konfederace. Odtud jsme se na historickém kolesovém parníku přemístili do městečka Flüelen, odkud jsme se vydali po stopách Viléma Tella do vesničky Altdorf. Po našem návratu do Alpnachu následovalo společné grilování u zdejšího jezera. V jeho průběhu došlo také ke slavnostnímu předání pamětních cedulí, které budou brzy zdobit obě naše školy a připomínat toto významné jubileum, které mezi českými a švýcarskými školami nemá obdoby.
Posledního dne byla pro nás připravena procházka starobylou částí malebného města Luzern, obklopeného jezerem a zasněženými horami. Večerní loučení s našimi švýcarskými přáteli se opět neobešlo bez slz a dojetí. Za jejich pohostinnost a starostlivou péči o naše žáky i učitele jim patří velké poděkování a rádi bychom jim vše příští rok zase oplatili. Největší zásluhu na udržování tradice těchto výměnných pobytů má bezpochyby švýcarský učitel Otti Küng, jehož úsilí a neutuchající energie si po celá léta nesmírně vážíme.

 

Facebook - školní profil Youtube - školní kanál RSS kanál - novinky

Kontakt

Základní škola Litoměřice
U Stadionu 4
41201 Litoměřice

 

tel. (škola): 416 574 920-1
tel. (ŠD): 416 574 926
fax: 416 574 943
reditel@ustadionu.cz
Datová schránka: my7dk7a

 

IČO: 46773401 příspěvková organizace
zřizovatel: Město Litoměřice


Odkaz na mapu

Žákovské konto - vstup

akce e-penezenka

ePeněženka

Pokud máte problémy s načítáním žákovského konta z ePeněženky – návod ZDE

Partnership

Naše škola spolupracuje s několika zahraničními školami.

partnerská škola Heinrich Nonbibra Schule 
partnerská škola Schule Alpnach 
partnerská škola Barchando

Vítejte ... Welcome ... Willkommen

  • Jsme základní školou nabízející výuku anglického a německého jazyka rodilým mluvčím již od 1.třídy
  • Žáci školy každoročně absolvují výměnné pobyty u našich partnerských škol
  • Žákům 6.tříd nabízíme rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů
  • V mezinárodním průzkumu úrovně vzdělávání TIMSS jsme se mezi školami ČR umístili na 4.místě
  • Zapojujeme se do projektů financovaných z EU (Erasmus+, ...)
  • Vzděláváme i mimořádně nadané žáky ve spolupráci s PPP
  • Žákům s diagnostikovanými poruchami (dyslexie, dysgrafie, vady řeči ...) pomůže dyslekticko-ambulantní poradna a logopedická péče při naší škole
  • Žáci se mohou realizovat v široké nabídce zájmových útvarů

Kde nás najdete - mapa

Copyright © 2020 Základní škola U Stadionu 4 v Litoměřicíh. Všechna práva vyhrazena.