Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Žáci Rodiče Učitelé Ostatní

Blížící se akce

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Ze školní fotogalerie

pokusy2a_3

FRAUS - partnerská škola

Předkrm (vyjádření MěÚ) - návrat k rozsahu školního stravování do původního režimu

Zdravím,
zasílám pro další distribuci žákům, rodičům, pedag. pracovníků atd. avizovanou změnu rozsahu služeb školního stravování poskytovaného CŠJ Litoměřice, o které jsem mluvila na poradě ředitelů škol minulý čtvrtek - znovu potvrzuji, jak jsem říkala na poradě, ZMĚNA JE ÚČINNÁ OD 1. ŘÍJNA 2017 !!!

Po vyhodnocení 1,5 roku praxe nařízené ČŠI, kdy strávník musel v ceně oběda povinně odebrat polévku, zkonstatovala PO CŠJ Litoměřice, že návyky školních strávníků se nezměnily, polévku konzumují jen v minimální míře, odmítají ji odebírat, a i když je jim podávána, většinou ji vracejí zpět a dochází tak k významnému plýtvání potravinami. Odbor ŠKSaPP obdržel několik písemných stížností od rodičů, zpětná vazba zákonných zástupců během rodičovských schůzek byla i ve II.pololetí šk. roku 2016/2017 nadále negativní. Proto Rada města Litomoěřice schválila usnesením č. 497/18/2017 ze dne 31.8.201 rozsah školního stravování v původním režimu, kdy součástí oběda školního stravování může být jak polévka, tak i předkrm, kterým se rozumí malá porce lehkého jídla, která se podává před samotnou konzumací hlavního jídla tj. zeleninový salát, ovocný salát, jogurt, tvaroh, ovoce či další, a to za předpokladu dodržení výživových norem dle shora uvedené vyhlášky.

Snahou CŠJ Litoměřice, jako PO zřízené městem Litoměřice za účelem poskytování školního stravování všem školám na území města, je nabízet rozmanitou škálu výběru „zdravých“ předkrmů (splňujících výklad CŠI ze dne 5.5.2016 - viz příloha - „předkrm je malá porce lehkého jídla, která se podává před samotnou konzumací hlavního jídla“), hlavního jídla i dezertů v souladu s výživovými normami dle shora uvedené Vyhlášky a umožnit tak strávníkům VOLBU v návaznosti jejich běžné stravovací návyky.

S pozdravem

Ing. Andrea Křížová
vedoucí odboru ŠKSaPP

Facebook - školní profil Youtube - školní kanál RSS kanál - novinky

Kontakt

Základní škola Litoměřice
U Stadionu 4
41201 Litoměřice

 

tel. (škola): 416 574 920-1
tel. (ŠD): 416 574 926
fax: 416 574 943
reditel@ustadionu.cz
Datová schránka: my7dk7a

 

IČO: 46773401 příspěvková organizace
zřizovatel: Město Litoměřice


Odkaz na mapu

Žákovské konto - vstup

akce e-penezenka

ePeněženka

Pokud máte problémy s načítáním žákovského konta z ePeněženky – návod ZDE

Partnership

Naše škola spolupracuje s několika zahraničními školami.

partnerská škola Heinrich Nonbibra Schule 
partnerská škola Schule Alpnach 
partnerská škola Barchando

Vítejte ... Welcome ... Willkommen

  • Jsme základní školou nabízející výuku anglického a německého jazyka rodilým mluvčím již od 1.třídy
  • Žáci školy každoročně absolvují výměnné pobyty u našich partnerských škol
  • Žákům 6.tříd nabízíme rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů
  • V mezinárodním průzkumu úrovně vzdělávání TIMSS jsme se mezi školami ČR umístili na 4.místě
  • Zapojujeme se do projektů financovaných z EU (Erasmus+, ...)
  • Vzděláváme i mimořádně nadané žáky ve spolupráci s PPP
  • Žákům s diagnostikovanými poruchami (dyslexie, dysgrafie, vady řeči ...) pomůže dyslekticko-ambulantní poradna a logopedická péče při naší škole
  • Žáci se mohou realizovat v široké nabídce zájmových útvarů

Kde nás najdete - mapa

Copyright © 2020 Základní škola U Stadionu 4 v Litoměřicíh. Všechna práva vyhrazena.