Úspěch žákyň 9.A na soutěži Litvínovský choroš

Schola Humanitas v Litvínově na konci letošního roku pořádala již 16. ročník soutěže Litvínovský Choroš. I naše škola se chtěla zúčastnit a vyslala na soutěž tříčlenné družstvo ve složení Šárka Horáková, Lucka Martinkovičová a Natálka Sovová.

Asi před měsícem si nás zavolal pan učitel Porš, zeptal se, zda chceme jet na tuto zajímavou soutěž. S radostí jsme souhlasily. První šok pro nás – žákyně 9.A – nastal po přečtení informačního letáku, který nesl velký slogan: „Pro všechny zájemce o přírodopis a chemii."

Cesta vlakem byla vcelku zajímavá a náš jindy přísný pan učitel si s námi vřele popovídal nejen o škole. Po příjezdu do Litvínova jsme došly do nedaleké školy, kde jsme si nechaly baťohy a spacáky a vydaly se na obhlídku města. Samotné město na nás moc dobrý dojem neudělalo, ovšem první sněhové vločky a vědomí, že naši spolužáci se trápí na matematice, nám vrátil úsměv do tváří.

Po slavnostním zahájení ve vánočně vyzdobené aule nás rozdělili do skupin po pěti družstvech a my vyrazily na soutěž, která připravila celou řadu překvapení, například PC hra „Angry birds" nebo pozorování mikroskopem.

Nakonec nebyla soutěž jenom o přírodopisu a chemii, jak prozrazoval název, ale i o znalostech dějepisu, českého jazyka či schopnostech v tělocviku. Za odpoledne jsme musely stihnout deset disciplín. Na každý úkol jsme měly jenom 15 minut a to bez rozdílu obtížnosti. Naše družstvo s číslem 30 mile překvapilo a po prvním dnu bylo na 21 místě z celkových 50 družstev.

Po dobré večeři začala v duchu uvolněné atmosféry diskotéka a volná zábava. Pozdě večer, příjemně unaveny jsme zalezly do spacáků a snažily se rychle usnout, abychom si odpočinuly na druhý soutěžní den.

Ráno po 7. hodině jsme již byly na snídani a připraveny na další úkoly soutěže. Čekal nás mimo jiné zeměpis, matematika či logická PC hra. Průběžně jsme se spřátelily se žáky na internátu i ostatních týmů.

Po dobrém obědě proběhlo vyhlášení výsledků, při kterém pan učitel nešetřil úsměvem. Po oba dny nás nezapomínal poctivě fotografovat. Nakonec jsme skončily na krásném 14. místě. Po vyhodnocení nás čekala jen cesta domů. Dnes máme dobrý pocit, že jsme vzorně reprezentovaly naší školu ZŠ U Stadionu v Litoměřicích i pana učitele Porše.
A hlavně ... celou soutěž jsme si pořádně užily!!!